U organizaciji udruge vinogradara i voćara "Pinta" iz Novog Marofa u subotu, 26. travnja, u restoranu Ključice u Novom Marofu održana je tradicionalna, 11. po redu, zajednička izložba vina Varaždinsko-topličkog gorja i varaždinskog-kalničkog vinogorja pod nazivom "Zlatna kapljica 2014."
Prijavljeno je preko 250 uzoraka vina iz Varaždinske, Međimurske, Koprivničko-križevačke, Zagrebačke i drugih županija, a ocjenjivačka komisija, na čijem je čelu bila poznata hrvatska enološka stručnjakinja prof. dr. Stanka Herjavec, dodijelila je 29 zlatnih, 134 srebrnih te 73 brončanih diploma.
Svečanom otvorenju izložbe je nazočio i župan varaždinske županije Predrag Štromar koji je pohvalio organizaciju same izložbe te naglasio važnost održavanja ovakvih izložbi.
"Izložba vina "Zlatna kapljica" je već tradicionalna manifestacija i svake godine okuplja veliki broj vinogradara koji svoje vino daju na ocjenjivanje. Ovaj kraj je poznat po dobrim vinima, a veliku ulogu kod proizvodnje vina imaju sami vinogradari koji u to ulažu mnogo truda i volje" - rekao je župan te čestitao domaćinima na organizaciji ove izložbe.
Udruga vinogradara i voćara "Pinta" djeluje već 15 godina i okuplja najbolje vinogradare i ljubitelje dobrog vina s novomarofskog područja te svojim radom pridonosi poboljšanju kvalitete vina na tom području.