"Vinosaur" u Banjaluku dovodi 55 vinarija iz regije i svijeta

portal o vinu

Sedmi međunarodni salon vina "Vinosaur" bit će održan 23. i 24. oktobra u Banjoj Luci.

Ova privredna, kulturna i turistička manifestacija koja se tradicionalno održava u maju, zbog katastrofalnih poplava koje su zadesile BiH i zemlje u okruženju pomjerena je za novi termin.

"Godina 2014. će ostati upamćena kao veoma loša za većinu vinogradara i vinara, a razlog je izuzetno veliki broj kišnih dana, što je rezultiralo smanjenim urodom i dodatnim radovima u vinogradu" - navode organizatori, iz banjalučkog poduzeća "Frutela".

Bez obzira na te činjenice, ni ove godine, kako dodaju, nisu imali problema da okupe veliki broj najpoznatijih proizvođača vina iz regiona i šire.

Na ovogodišnjem "Vinosauru" je svoje učešće potvrdilo 55 vinarija iz BiH, Srbije, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore, Slovenije, Italije , Francuske, Argentine, Čilea…

"Pored izvanredne ponude vina, obezbijedili smo i značajan broj izlagača u gastro segmentu salona, gdje će se predstaviti 20 proizvodača sira, pršuta, maslina, maslinovog ulja i drugih delikatesa" - navode iz "Frutele".

Napominju da će za vrijeme trajanja salona biti održano nekoliko zanimljivih edukativno-degustacionih radionica, uz učešće poznatih somelijera i predavača.

FENA