Gradonačelnik Grada Dubrovnika Andro Vlahušić otvorio je jučer u hotelu Park peti po redu Festival vina i gastronomije, edukativnu manifestaciju koja ima za cilj osvježenje znanja i inovacija u hotelijerstvu i ugostiteljstvu.
"U Gradu Dubrovniku želimo potaknuti proizvodnju, dat ćemo najbolje prostore koje imamo gdje će se moći sve što je proizvedeno na području naše županije prezentirati i prodati. Ako se ne okrenemo proizvodnji i izvozu na svome pragu, niti naša budućnost neće biti presvijetla." - rekao je Vlahušić.
Pročelnik Upravnog odjela za poduzetništvo, turizam i more Milan Perić rekao je kako uljari, vinari i drugi obrtnici pridonose tome da Dubrovnik postaje destinacija izvrsnosti. Naglasio je kako je želja organizatora da se u budućnosti broj sudionika Festivala poveća te da poslodavci shvate da je njihova potpora ovakvim projektima ulaganje u još bolje poslovne rezultate.
Cilj Festivala je što bolja priprema nadolazeće turističke sezone, kako bi se uz razmjenu iskustava dodatno obogatilo znanje i noviteti u gastronomiji, koje će ugostitelji uspješno primjenjivati u promociji dubrovačkoga kraja te podizati kvalitetu proizvoda i usluga na veću razinu u destinaciji, kao i organizirati druženje i zbližavanje proizvođača i ugostitelja.
Tijekom dva dana Festivala biti će održane izložbe, stručno-edukativne radionice, prezentiranje gastro ponude (delicije, vina i ulja), a sve u suradnji s eminentnim stručnjacima iz svijeta gastronomije.